Co nowego znajdziecie w wersji 2021.2?

hyperMILL® 2021.2 oferuje wiele nowych funkcji, które upraszczają i przyspieszają Twoje codzienne zadania.

Programowanie za pomocą hyperMILL 2021.2 staje się coraz szybsze, a oprogramowanie stało się również bardziej przyjazne dla użytkownika. Jednym z przykładów jest wygodne i bezpieczne wyświetlanie odnośnych danych geometrycznych w poszczególnych strategiach. Ważne udoskonalenia, takie jak „Tryb powierzchni o wysokiej precyzji” i „Płynne nakładanie”, zapewniają jeszcze bardziej wszechstronne zastosowanie naszych strategii 3-osiowych i 5-osiowych. Dzięki wyróżnieniu BEST FIT hyperMILL® umożliwia wyrównanie komponentów za naciśnięciem jednego przycisku. Nowa metoda gwarantuje wysoce wydajne i bezpieczne ruchy dla centrów obróbczych z tunelem maszynowym.


Frezowanie rowków Teowych 3D Frezowanie rowków teowych na modelu 3D. 

Od teraz można używać również frezu typu Woodruuf. Geometria narzędzia jest w pełni odwzorowana w hyperMILL dzięki czemu jest używana zarówno do obliczeń oraz symulacji.

 

 

 

 


Równoodległą 3D3D Równoodległa

Od teraz można dodatkowo zdefiniować obszar frezowania dzięki krzywym ograniczającym. Umożliwia to ukierunkowaną obróbkę indywidualną obszaru modelu. Aby uzyskać jednolite przejścia można użyć opcji ” Płynne zachodzenie” Dzięki czemu generowane ścieżki nakładają sie na ograniczające krzywe i umożliwia stworzenie powierzchni bez żadnego zauważalnego przejścia.

 

 

 


Obróbka 3D ISO

Od teraz strategia pozwala na zastosowanie wielu krzywych ograniczających tak aby zezwolić użytkownikowi na obróbkę różnych obszarów w jednym zadaniu. Można teraz wybrać kilka krzywych ograniczających aby precyzyjniej ograniczyć obróbkę.

 

 

 

 


Równoodległa 5-osiowa

Podobnie jak w przypadku obróbki 3-osiowej, obszar frezowania można teraz dodatkowo zdefiniować dla strategii 5-osiowej, wybierając krzywe ograniczające. Pozwala to na ukierunkowaną obróbkę poszczególnych obszarów na powierzchni.

 

 

 

 


Optymalizacja ruchu G1

Optymalizator wykrywa naruszenia ograniczeń osi, a następnie optymalizuje sekwencje ruchu. Znajdź nowe rozwiązanie w granicach osi i kontynuuj obróbkę. Tutaj ruchy zbliżania się i wycofywania są płynnie połączone ze ścieżkami narzędzi i sprawdzane pod kątem kolizji. Następnie automatyczne optymalizuje program NC

 

 


Indywidualny wybór bazy

Można teraz zdefiniować pochodzenie specyficzne dla użytkownika na liście zadań dla wyjście w programie NC. W tym celu, gdy „Origin ID” jest zaznaczone, początek można wybrać z listy lub można wprowadzić dowolny parametr początku, taki jak G56. To sprawia, że łatwiej pracować równolegle nad wieloma projektami lub też z kilkoma programistów podczas korzystania z maszyny wirtualnej.

 

 

 

 


Broszura informacyjna: 

Broszura hyperMILL 2021.2

hyperMILL 2021.2.

Co nowego w 2021.?

PDF | 2.8 MB

Oprogramowanie CAM: hyperMILL 2021.2 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również

Obróbka CNC materiałów trudnoskrawalnych – co programista CNC powinien o nich wiedzieć?
kalendarz

Obróbka CNC materiałów trudnoskrawalnych – co programista CNC powinien o nich wiedzieć?

Produkcja elementów z materiałów trudnoskrawalnych wiąże się ze zwiększonym ryzykiem błędów. Jak ich uniknąć? Jakie cechy materiałów powodują najwięcej problemów […]

Jaki jest najlepszy program do elektrodrążarki drutowej?
kalendarz

Jaki jest najlepszy program do elektrodrążarki drutowej?

Obróbka elektroerozyjna ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie obróbka skrawaniem okazuje się za mało wydajna. Jakie materiały najczęściej obrabia się tą […]

Największe zalety oprogramowania CAD
kalendarz

Największe zalety oprogramowania CAD

Głównym celem oprogramowania CAD/CAM jest przyśpieszenie projektowania i programowania zaawansowanych elementów części maszyn. Ze względu na postęp technologiczny, który wymusza […]