Zamiast polegać na wielu rozproszonych podmenu (jak ma to miejsce w konwencjonalnych systemach projektowania), hyperCAD® wykorzystuje centralne, przyjazne dla użytkownika okna dialogowe z dużymi ikonami. Inteligentne mechanizmy selekcji i innowacyjne, dowolnie definiowane funkcje filtrów znacznie ułatwiają stosowanie elementów geometrycznych do późniejszego programowania. Zmiany w importowanych geometriach można wprowadzać natychmiast i nie wymagają one niewygodnych pomocy projektowych.

Na czym polega modelowanie powierzchniowe?

Każdy programista CAM zna standardowe zadania CAD dotyczące wybierania, dodawania, usuwania, modyfikowania, wyświetlania i ukrywania ścian, krzywych i punktów. Użytkownicy oczekują najwyższej jakości wyników od utworzonych przez siebie powierzchni linijek, wypełnień i odsunięć. hyperCAD®-S oferuje to wszystko i wiele więcej.

Systemy CAD/CAM a modelowanie powierzchniowe

Programowanie CAM (Computer Aided Manufacturing) to kluczowy proces w toku produkcji elementów. Oczywiście przed rozpoczęciem tego etapu zespół projektowy tworzy szczegółowy model cyfrowy komponentu w systemie CAD. Właśnie za sprawą nowoczesnego oprogramowania możliwe jest bezproblemowe i efektywne modelowanie, również w wariancie powierzchniowym. Jakie możliwości stwarza ta metoda projektowania?

Modelowanie powierzchniowe w praktyce

Łatwo jest tworzyć często wymagane konstrukcje, przedłużenia, obróbki i ograniczniki w uporządkowany sposób. Dotyczy to również krzywych granicznych i prowadzących, a także innych pomocy konstrukcyjnych, płaszczyzn i układów osi. Otwory w powierzchniach płaskich i pochyłych można łatwo zamknąć za pomocą hyperCAD®-S.

Obracanie profilu – konstruowanie powierzchni obrotowych

Obracanie profilu pozwala na skonstruowanie obrotowej powierzchni. Sposób przeprowadzenia tego procesu będzie różnił się w zależności od wybranego oprogramowania. Nowoczesne programy CAD umożliwiają automatyczną identyfikację osi, wedle której obracany jest profil. Oczywiście projektant może również dokonać w tym zakresie własnych modyfikacji. Nie należy zapominać także o innym ważnym parametrze, jakim są granice obrotu.

Wyciąganie otwartego profilu

Wyciąganie profilu to kolejny popularny wariant modelowania powierzchniowego. W tym przypadku projektant rozpoczyna od utworzenia profilu. Na kolejnym etapie wyciąga przygotowany profil względem dowolnego punktu odniesienia. Istotnym elementem w tym procesie jest krzywa, względem której odbywa się zazwyczaj wyciąganie profilu. W innowacyjnych systemach CAD projektowanie tą metodą jest bardzo intuicyjne – wystarczy prawidłowo określić wszystkie niezbędne parametry, między innymi kierunek i rozmiar wyciągnięcia profilu.

oprogramowanie CAD hyperCAD-S

Sprawdź zastosowanie oprogramowania CAD/CAM od hyperMILL

Profesjonalne oprogramowanie CAD/CAM stworzone z myślą o Przemyśle 4.0

Modelowanie powierzchniowe – praktyczne funkcje analizy

Funkcje analizy pozwalają szybko i niezawodnie lokalizować obszary robocze i bardzo złożone geometrie. Umożliwia to natychmiastową ocenę jakości istniejącego komponentu i szybkie rozpoznanie problemów.

Podsumowanie

Systemy CAD/CAM są obecnie kluczowym narzędziem w działaniach konstruktorskich. Umożliwiają konstruowanie zaawansowanych modeli cyfrowych z wykorzystaniem wielu różnych metod. Do najpopularniejszych rozwiązań należą modelowanie bryłowe i powierzchniowe. Jednak ostateczny model cyfrowy wymaga często integracji obu podejść podczas programowania obróbki za pomocą oprogramowania CAM.

Intuicyjny i nowoczesny program CAM i system CAD sprawiają, że tworzenie powierzchni jest mniej problematyczne. Rewolucyjny system to ponadto gwarancja bezpieczeństwa dla technologów. Wszystko dlatego, że elementy projektowane za sprawą CAD spełniają wszystkie niezbędne standardy i cechują się wysoką jakością.

Zobacz również

Wykorzystanie systemów CAD/CAM do projektowania układów biegowych
kalendarz

Wykorzystanie systemów CAD/CAM do projektowania układów biegowych

Projektowanie układów biegowych to proces, który musi zostać wykonany z niezwykłą starannością, aby maszyna mogła pracować zgodnie z obowiązującymi standardami […]

Nowoczesne systemy wspomagające pracę inżyniera
kalendarz

Nowoczesne systemy wspomagające pracę inżyniera

Praca inżyniera w dzisiejszych czasach niczym nie przypomina tego, z czym zaznajomieni byliśmy jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie specjaliści w […]

Oprogramowanie CAM hyperMILL: Co nowego w 2023 roku?
kalendarz

Oprogramowanie CAM hyperMILL: Co nowego w 2023 roku?

Strategia wprowadzania nowej oferty – szybko, elastycznie i dynamicznie – właśnie tak, jak nasze usługi Jako klient OPEN MIND z […]