Oprogramowanie CAM
Strona główna / Oprogramowanie CAM

Oprogramowanie CAM

Oprogramowanie CAM hyperMILL to rozwiązanie dla tych, którzy oczekują więcej. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają profesjonalnego oprogramowania CAM do obróbki w 2D, 3D i w 5-osiach. CAM Technology zawsze oferuje Państwu pełen pakiet wdrożeniowy. Przeprowadzamy audyt i dobieramy optymalne rozwiązanie do Państwa potrzeb.

content image

Open Mind

OPEN MIND Technologies AG to światowy lider technologii na cyfrowym rynku produkcyjnym i wiodący dostawca oprogramowania do komputerowego wsparcia wytwarzania. Firma skupia się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań CAD/CAM, które trafiają do producentów z wielu branż przemysłowych na całym świecie, w tym także w Polsce.

Autoryzowanym partnerem firmy OPEN MIND, a tym samym wyłącznym dystrybutorem jej flagowego produktu, jakim jest oprogramowanie CAM hyperMILL, jest CAM Technology Sp. z o.o. Polska firma znalazła się w gronie europejskich partnerów handlowych, wyszczególnionych na stronie internetowej OPEN MIND.

Dążąc do optymalizacji procesu produkcji, przedsiębiorstwa poszukują rozwiązań, które umożliwią im wytwarzanie skomplikowanych przedmiotów w imponującej jakości. Dzięki programom dostarczanym przez OPEN MIND, firmy mogą w pełni wykorzystać możliwości swoich maszyn CNC. Produkują łatwiej, szybciej i wydajniej.

Open mind image

hyperMILL – wszechstronne i elastyczne oprogramowanie CAM

Oprogramowanie hyperMILL to jedno z najbardziej wszechstronnych i elastycznych rozwiązań CAM na Polskim rynku. Umożliwia podejmowanie różnorodnych, intensywnych działań, tym samym zapewniając zoptymalizowaną i ekonomiczną produkcję.

Maksymalna swoboda programowania dla 2D, 3D i w 5-osiach

Oprogramowanie CAM hyperMILL, dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji, umożliwia szybkie, niezwykle bezpieczne i wydajne programowanie dla 2D, 3D i w 5-osiach. Obsługa hyperMILL jest jasna i prosta. Oprogramowanie wykorzystuje inteligentne strategie obróbki, które optymalizują ścieżki narzędzi i redukują jej czas. Produkcja przyspiesza niezależnie od stopnia jej skomplikowania.

Pełne wykorzystanie możliwości narzędzi kształtnych

hyperMILL pozwala na pełne wykorzystanie możliwości maszyn CNC oraz rozmaitych narzędzi kształtnych. Możliwość implementacji do obliczeń dowolnej geometrii narzędzia, pozwala na pełne wykorzystanie narzędzi High Feed oraz narzędzi baryłkowych również w wielu osiach. Specjalne cykle pozwalają na uwzględnianie i eliminowanie powstałych od dużego „ae” naddatków, co przekłada się na optymalną pracę narzędzia oraz na pełną kontrolę pracy narzędzia wykańczającego. Narzędzia baryłkowe, dostępne w od 3 do 5 osi, pozwalają na znaczne skrócenie czasu wykańczania powierzchni.

Najwyższe osiągnięcia w każdym typie obróbki

CAM hyperMILL umożliwia spełnienie wszystkich potrzeb przy obróbce 2D, 3D i 5-osiowej. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom i dodatkowym funkcjom, hyperMILL gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości powierzchni produktu. Kontury są dokładne, a proces ich powstawania bezpieczny.

Oprogramowanie CAM hyperMILL – optymalne rezultaty produkcji

Rozwiązania firmy OPEN MIND stosowane są wielu gałęziach przemysłu – wszędzie tam, gdzie dąży się do zoptymalizowania procesu produkcji. hyperMILL sprawdza się w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, branży medycznej czy jubilerskiej, pozwala na tworzenie skomplikowanych form i narzędzi.

hyperMILL to nowy poziom CAM. To prawdziwa rewolucja w programowaniu obróbki. Wdrożenie rozwiązania pozwoli znacząco przyspieszyć produkcję i obniżyć jej koszt. Firmy, korzystające z możliwości, jakie daje hyperMILL, mają szansę pozostawić konkurencję daleko w tyle.

Zastosowanie oprogramowania hyperMILL

Przemysł motoryzacyjny

Jednym z podstawowych zastosowań oprogramowania CAM jest przemysł motoryzacyjny - OPEN MIND współpracuje z największymi koncernami motoryzacyjnymi na świecie, takimi jak: Honda, Hyundai, Mercedes, McLaren, PSA Peugeot Citroën oraz wiele innych. Oprogramowanie hyperMILL wykorzystywane jest w branży motoryzacyjnej na szeroką skalę, znacznie skraca czas programowania obróbki i produkcji skomplikowanych kształtów - od form i matryc, poprzez sprawdziany i pojedyncze elementy konstrukcyjne.

Przemysł lotniczy

Wiele elementów dla przemysłu lotniczego powstaje z jednego kawałka materiału. Z tego powodu ogromne znaczenie ma technika, precyzja i szybkość usuwania półfabrykatu. Wykorzystanie specjalnych technik frezowania z wysokimi parametrami obróbki możliwe jest dzięki rozwiązaniom hyperMILL. Repozycje narzędziowe w trybie płynnych wielu osi, pozwalają na zminimalizowanie strat czasu, powstałych ze zmiany orientacji narzędzia. Oprogramowanie CAM od OPEN MIND zapewnia precyzyjne, szybkie i efektywne wykonanie łopatek, turbin czy wirników.

Formy i matryce

Niemal każdy produkt z tworzywa sztucznego ma swój początek w formie wytryskowej. Wykonanie złożonej formy nie jest zadaniem prostym – potrzebna jest specjalistyczna wiedza oraz wysokiej jakości narzędzia. Oprogramowanie CAM hyperMILL pozwala na szybką i niezwykle precyzyjną obróbkę nawet bardzo skomplikowanych form i matryc.

Energetyka

Nowoczesny system CAM stosowany jest wszędzie tam, gdzie ma miejsce szeroko rozumiane projektowanie mechaniczne, w tym także w energetyce. Produkcja urządzeń i maszyn energetycznych (kotłów, turbin, turbozespołów, generatorów) wymaga ogromnej precyzji. hyperMILL umożliwia projektowanie i wytwarzanie skomplikowanych przedmiotów w imponującej jakości.

Metalurgia

Przetwórstwo metali i wytwarzanie z nich przedmiotów użytkowych to kolejna dziedzina, w której sprawdza się oprogramowanie CAM hyperMILL. Projektowanie i produkcja przedmiotów metalowych bywa wymagająca i czasochłonna. Dzięki rozwiązaniom hyperMILL skraca się czas, jak i koszt powstawania zarówno prostych przedmiotów metalowych, jak i produktów o skomplikowanej budowie.

Przemysł maszynowy

Zakres typowych produktów przemysłu maszynowego jest niezwykle szeroki, począwszy od: urządzeń hutniczych, maszyn górniczych, budowlanych i włókienniczych, a także silników, maszyn papierniczych i drukarskich. Ich produkcja bywa niezwykle wymagająca, ale oprogramowanie CAM hyperMILL jest w stanie tym wymaganiom sprostać. Rozwiązania firmy OPEN MIND ułatwiają i przyspieszają produkcję zarówno pojedynczych części maszyn, grup komponentów, bloków silnikowych, jak i kompletnych systemów.

Zadzwoń
338221067