OPTICAM moduł do obróbki Wire EDM

OPTICAM może tworzyć wydajne i elastyczne programy NC dla procesów obróbki elektroerozyjnej, niezależnie od tego, czy chodzi o proste ruchy dwuosiowe, czy o złożone ruchy 4-osiowe.

Moduł obróbki elektroerozyjnej Wire EDM oparty o wiodący system PEPS i oferujący automatyzację procesu programowania oraz intuicyjny interfejs użytkownika. System zawiera bibliotekę postprocesorów oraz bazę technologii.

Postprocesory są stale udoskonalane przez producenta OPTICAM, dzięki  ścisłej współpracy z producentami maszyn, co zapewnia, że postprocesory są zawsze aktualne i niezawodne.

Ze względu na funkcję automatycznego rozpoznawania cech oraz przyporządkowanie zintegrowanej technologii z bazy danych oraz strategii cięcia, OPTICAM oferuje bardzo wysoki poziom automatyzacji i skraca czas programowania do zaledwie kilku sekund.

Sprawdzone rozwiązanie dla elektrodrążarki drutowej

Oprogramowanie OPTICAM CAM służy do wydajnej i bezpiecznej obsługi elektro drążarek. OPTICAM posiada rozbudowane funkcje i wykorzystuje technologiczne bazy danych wszystkich głównych producentów oraz nowoczesne postprocesory do rozwiązywania wszelkich problemów, jakie mogą wystąpić w obszarze elektrodrążarki drutowej.

Zintegrowane rozwiązanie OPTICAM dla elektrodrążarki drutowej w programie hyperCAD-S. Jest to nowoczesne środowisko “CAD for CAM”, dzięki czemu system CAD hyperCAD-S przyspiesza prace programistyczne. Na jednym modelu można tworzyć programy do obróbki frezarskiej, frezowania i toczenia oraz programy dla elektro drążarki drutowej. Wystarczy tylko przełączyć się pomiędzy modułem OPTICAM do cięcia drutem, a oprogramowaniem hyperMILL CAM.

Potrzebujesz niezawodnego oprogramowania OPTICAM dla Twojej branży?

OPTICAM dla elektrodrążarek drutowych EDM

Rozwiązanie OPTICAM spełnia wszystkie wymagania użytkowników w zakresie integracji, niezawodności i przyjazności dla użytkownika. Integracja ta sprawia, że jest to produkt certyfikowany od hyperCAD-S.

Symulacja 3D

Ścieżki narzędzia mogą być niezawodnie sprawdzone dzięki symulacji 3D. Symulacja kolizji maszyny i demontażu pozwala na dokładne monitorowanie przestrzeni roboczej, a także zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Wyświetlane są wszystkie ustawienia ścieżek, zaciski i głowice maszyn. Czas cięcia można szybko i łatwo obliczyć dla każdej operacji na elektrodrążarce drutowej. Dzięki temu można idealnie zaplanować czas obróbki.

 • Symulacja 3D z usuwaniem materiału umożliwia pełną weryfikację ścieżki narzędzia.
 • Kontrola kolizji
 • Maksymalny kąt stożka i sprawdzenie ugięcia UV
 • Obliczanie czasu skrawania

Technologiczne bazy danych w oprogramowaniu OPTICAM

Moduł OPTICAM jest stale dostosowywany do pracy w synergii z najnowszymi funkcjami drążarek drutowych. Dzięki szerokiemu zakresowi funkcji, moduł jest liderem na rynku w dziedzinie cięcia drutem i jest polecany przez wielu renomowanych producentów maszyn. Technologiczne bazy danych są zawsze aktualne, ponieważ pochodzą bezpośrednio od producenta obrabiarek.

Rozpoznawanie cech charakterystycznych – OPTICAM dla elektrodrążarek drutowych EDM

Funkcje są automatycznie łączone z programem NC: Podczas analizy elementów, geometrie drutu są niezależnie rozpoznawane jako cechy. Powierzchnie lub krawędzie mogą być również wybierane ręcznie dla elektrodrążarki drutowej. Określone obszary mogą zostać wybierane do tworzenia cech zdefiniowanych przez użytkownika. Optymalna strategia obróbki jest określana dla każdego elementu i natychmiast definiowana za pomocą obszernych baz danych technologicznych.

 • Automatyczne generowanie elementów,
 • Korzystanie z informacji o funkcjach ,
 • Kontrola podcięcia,
 • Maksymalna kontrola kąta stożka i ugięcia UV.

 

 

Strategie dla wydajnej elektrodrążarki drutowej

 • Nadzorowana i nienadzorowana praca w dzień i w nocy,
 • Strategie uderzeniowe,
 • Cięcie odwrotne,
 • Automatyczne obcinanie mostków,
 • Strategie zdefiniowane przez użytkownika mogą być zapisywane jako szablony.

Otwory wejściowe i znaczniki

OPTICAM zawsze oblicza optymalne otwory wejściowe i znaczniki, niezależnie od tego, czy są one wykonywane w pełni automatycznie i optymalnie, wstępnie zdefiniowane na podstawie projektu, czy wybrane ręcznie. Uwzględniana jest przy tym dowolna, wstępnie zdefiniowana geometria otworów startowych. Rodzaj, pozycja i liczba znaczników może być zdefiniowana automatycznie lub ręcznie. Trójkątne i wielokrotne cechy mogą być również tworzone z wieloma otworami wejściowymi.

Podejście i wycofanie

Technologie podejścia i wycofania narzędzia mogą być zaprogramowane jako: proste, pod kątem, w kształcie łuku i nachylenia z możliwością przekroczenia konturu cięcia.

Kieszenie

Przestoje maszyn generują dodatkowe koszty. Rozwiązaniem tego problemu jest efektywny wybieranie kieszeni przy użyciu następujących strategii: kieszenie cylindryczne i stożkowe, 4-osiowe wybieranie kieszeni poprzez powierzchnię*, częściowe wybieranie kieszeni z uwzględnieniem poszczególnych sekcji modelu (moduł jest dostępny opcjonalnie).

   

Kieszeń na powierzchni czołowej

Strategia ta pozwala generować obróbkę obtaczającą daną powierzchnie bez zagłębiania. Dzięki temu znacznie zmniejsza się nakład pracy przy programowaniu i umożliwia obróbkę bez nadzoru.

Kieszenie częściowe

Pozwala na uzyskania odpowiedniej chropowatości kieszeni.

Ścieżka pod dowolnie zdefiniowanym kątem pozwala na obróbkę zmiennych wysokości płaszczyzny odniesienia. Pozwala to na tworzenie na obrabianym przedmiocie stałego, cylindrycznego kołnierza o jednakowej wysokości.

Odciążenie naroża

Pozwala na ukierunkowaną kontrolę ścieżki narzędzia w ostrych narożnikach wewnętrznych. Dostępnych jest pięć rodzajów obróbek narożny bez konieczności zmiany modelu.

Zdarzenia i segmenty

Kluczowe komentarze lub przydatne instrukcje maszynowe można szybko i łatwo wstawić za pomocą punktów zdarzeń. Operacje maszynowe są podzielone na poszczególne segmenty. W ten sposób możliwe jest oddzielne ustawienie liczby cięć, wartości offsetu, obróbki ołówkowej poza segmentem lub częściowej kieszeni.

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie od CAM Technology

Wieczysta licencja

Wdrożenie oprogramowanie u klienta

Roczne wsparcie techniczne

Dostęp do materiałów i filmów instruktażowych

2-3 dniowe szkolenie pracowników z zakupionego oprogramowania

Dowiedz się jak wygląda wdrożenie oprogramowania po zakupie licencji

Skontaktuj się z nami

  Zobacz dostępne rozwiązania

  szybkie i wydajne oprogramowanie CAD/CAM

  CAM hyperMILL

  + dowiedz się więcej
  integracja cad dla hyperMILL

  Integracja CAD

  + dowiedz się więcej
  szkolenia z oprogramowania CAD/CAM hyperMILL

  Szkolenia CAM/CAD

  + dowiedz się więcej