Procesy takie jak obróbka płyt niezbędnych do produkcji narzędzi, obróbka kieszeni, kontury czy wiercenia mogą wydawać się proste jednak pochłaniają znaczną ilość czasu potrzebnego do zaprogramowania. Na szczęście nowoczesne oprogramowanie CAM hyperMILL®  umożliwi łatwe i co równie ważne, efektywne programowanie tych procesów.

Podstawowe informacje o programowaniu wiercenia otworów dzięki systemowi CAM 

Programowanie ręczne wiercenia przynosiło zamierzone efekty jedynie w perspektywie małych wolumenów pracy. Jeśli jednak liczba otworów do wykonania wzrasta, koncepcja jednorazowego usprawnienia niekoniecznie może przynieść zamierzony efekt. Dlatego też program CAM hyperMILL ułatwi to zadanie i zwiększy wydajność realizowanych zadań. 

Przykładowe cykle jakie oferuje hyperMILL

  • nawiercania – Umożliwia nawiercanie z różnymi parametrami. Cykl umożliwia optymalizację ruchów przejazdowych poprzez strategię sortowania. 
  • rozwiercania – Ponowne wiercenie w celu poprawienia jakości powierzchni, gdy zmniejszono grubość wióra.
  • Wiercenie z łamaniem wióra – Obróbka prostych otworów wiercenia w wielu uderzeniach, możliwość optymalizacji ruchów.
  • Zoptymalizowane wiercenie głębokich otworów– Wiercenie głębokich otworów o zróżnicowanym przekroju może być programowane w hyperMILL® za pomocą jednego cyklu. Posuwy, prędkości obrotowe wrzeciona, chłodziwo, mogą być swobodnie kontrolowane na różnych etapach wiercenia otworów komunikacyjnych.

Wiercenie otworów za pośrednictwem oprogramowania hyperMILL 

CAM hyperMILL to jeden z najlepiej ocenianych na rynku systemów współpracujących z integralnym w procesie produkcji i inżynierii programem CAD. Nie bez przyczyny CAM hyperMILL jest tak uznanym narzędziem.

Jedną z ciekawszych, ale i najczęściej wykorzystywanych funkcjonalności jest kompleksowa obsługa procesu wiercenia. Liczne strategie i funkcje zapewniają niespotykaną wcześniej efektywność programowania, która dodatkowo jest wspomagana przez zaawansowaną automatyzację i makra zwiększające jakość obróbki, ale i redukując czas i koszty realizowanego procesu. 

logo hyperMILL 5 axis Machining

Oprogramowanie CAM hyperMILL do obróbki w 5-osiach

Profesjonalne oprogramowanie CAM hyperMILL do obróbki w 5-osiach przyniesie znaczne oszczędności czasu. Dodatkowo umożliwi zmniejszenie zużycia narzędzi, a tym samym zwiększając dokładność obróbki. Dzięki płynnym strategiom obróbki hyperMILL gwarantuje opłacalną i wysoce produktywną produkcję.

Jakie rodzaje wierceń możemy zrealizować z wykorzystaniem hyperMILL?

Poniżej przedstawiamy kilka popularnych funkcji oprogramowania CAM hyperMILL, które bezpośrednio związane są z procesami wiercenia.

Przede wszystkim innowacyjna funkcja wiercenia 5-osiowego zapewnia nam możliwość zaprogramowania procesu wiercenia pod kątem za pomocą jednej prostej operacji. Zaawansowane, inteligentne funkcje obliczeniowe dokładnie zoptymalizują pozycję narzędzia i zweryfikuję potencjalną kolizję. W przypadku rozpoznania kolizji cały cykl automatycznie pozycjonuje narzędzie na odpowiednią płaszczyznę. 

Jedna z najbardziej innowacyjnych funkcji, jaką jest cykl wiercenia spiralnego, realizowany za pomocą głowic frezujących zapewnia nam idealną wydajność pracy oraz ogromną precyzję. Strategia ta doskonale sprawdza się do wykonywania początkowego otwarcia kieszeni podczas obróbki zgrubnej. Ponadto nie jest wymagane wstępne wiercenie.

Industry 4.0 oprogramowanie CAM do obróbki w 5 osiach

Oprogramowanie CAM hyperMILL do obróbki w 5-osiach

Oprogramowanie CAM do obróbki 5-osiowej – niezawodne frezowanie i efektywne programowanie głębokich kieszeni

Wiercenie za pomocą oprogramowania hyperMILL® CAM – podstawowe korzyści 

Istnieje wiele korzyści wynikających z wykorzystania systemu hyperMILL CAM w procesie wiercenia. Przede wszystkim możliwość zaawansowanej automatyzacji programowania obróbki dzięki technologii cech i makr, która umożliwia wykonanie niezliczonej liczby otworów w dowolnej orientacji bez żmudnych zmian w konfiguracji. W obrębie określonego obszaru, użytkownik może poszukać elementów dla prostych i przejściowych otworów. hyperMILL® rozpoznaje także cechy takie jak gwinty i pasowania ISO jeżeli zostały one wprowadzone w tabeli. Analizowanie i grupowanie cech otworów może być sterowane przy pomocy filtrów, np. zgodnie ze średnicą otworu lub wymaganej płaszczyzny roboczej. Opcja 5-osiowego wiercenia umożliwia obróbkę otworów z różnymi orientacjami razem w jednej operacji.

CAM hyperMILL bez względu na trudność zadania, zawsze zaoferuje nam odpowiedni cykl pracy, niezależnie od poziomu skomplikowania wykonywanych otworów.

Sprawdź też:

Zobacz również

Co nowego w hyperMILL 2024?
kalendarz

Co nowego w hyperMILL 2024?

hyperMILL® łączy teraz CAD i CAM pod jedną nazwą (zamiast hyperCAD®-S), konsolidując w ten sposób „CAD dla CAM” na przyszłość.

Zastosowanie oprogramowania CAD/CAM w tworzeniu materiałów stomatologicznych
kalendarz

Zastosowanie oprogramowania CAD/CAM w tworzeniu materiałów stomatologicznych

Dzięki oprogramowaniu CAD CAM można przede wszystkim przygotować bardzo precyzyjne modele elementów, a następnie przeprowadzać różne analizy i testy

Oprogramowanie CAD CAM od hyperMill – Co wyróżnia nasz produkt na rynku
kalendarz

Oprogramowanie CAD CAM od hyperMill – Co wyróżnia nasz produkt na rynku

Oprogramowanie CAM i CAD hyperMILL to rozwiązanie dla programistów CNC poszukujących profesjonalnego oprogramowania do obróbki 2D, 3D i 5-osiowej.