Oprogramowanie CAM hyperMILL

Dzięki możliwościom jakie ma do zaoferowania oprogramowanie CAM hyperMILL stworzyliśmy Projekt Pantera. Efekt końcowy pokazuje, że obróbka CNC wciąż zaskakuje. 

Zapraszamy do podglądnięcia prac nad tym skomplikowanym detalem.

Projekt Pantera jest najlepszym przykładem udanej pracy zespołowej!

HAIMER wraz z OPEN MIND pokazują, jak skomplikowane operacje frezowania można opanować w sposób wydajny i dynamiczny!

Pantera, która ma około 500mm długości, została obrobiona z bloku aluminium w niespełna 13 godzin. Jeśli chodzi o frezarkę, wybór padł na 5-osiowe centrum obróbcze DMG MORI HSC70 zlokalizowane w HAIMER Application Center, które idealnie nadaje się do precyzyjnej obróbki aluminium i doskonałego wykończenia powierzchni.

Obróbka głowy pantery okazała się niezwykle trudna, jest to spowodowane przede wszystkim szczegółowym wykończeniem szczęki. Równie trudny do opanowania był długi i cienki kształt ogona, który był niezwykle wrażliwy na wibracje. Co więcej, dostęp do wielu części był niezwykle utrudniony, dlatego osoby odpowiedzialne za obróbkę zdecydowały się na wykonanie statuetki w dwóch konfiguracjach, do których zamocowania posłużył 5-osiowy zacisk LANG Makro Grip.

Zobacz również

System wspomagania procesów konstruowania i wytwarzania
kalendarz

System wspomagania procesów konstruowania i wytwarzania

Systemy CAD/CAM znajdują zastosowanie już nie tylko w samych procesach produkcyjnych. Współczesne urządzenia sterowane numerycznie to już nie tylko frezarki, ale także sterowane numerycznie prasy, różnego typu wycinarki (wodne, laserowe), skanery laserowe, czy drukarki 3D.

Systemy CAD/CAM w projektowaniu pracy systemów technicznych
kalendarz

Systemy CAD/CAM w projektowaniu pracy systemów technicznych

Programy CAD/CAM odgrywają kluczową rolę w projektowaniu pracy systemów technicznych. Oprogramowanie tego typu zapewnia inżynierom i projektantom nieocenione wsparcie w […]

Narzędzia wspomagające proces przygotowania produkcji maszyn rolniczych
kalendarz

Narzędzia wspomagające proces przygotowania produkcji maszyn rolniczych

Współczesny rynek produkcji wymusza wykorzystanie nowoczesnych narzędzi wspomagania procesów projektowania, modelowania i przygotowania produkcji. Wynika to z potrzeby optymalizacji czasu i kosztów wytwarzania na każdym etapie procesu produkcyjnego, począwszy od zlecenia zamówienia, aż po jego realizację.