Zastanawiasz się nad tym? Czego można się na nich nauczyć? Na jakie korzyści mogą liczyć właściwie przeszkoleni pracownicy i firmy, które ich zatrudniają? Dowiedz się także, jak wyglądają kursy CAD/CAM organizowane przez naszą firmę CAM Technology!

Kursy CAD/CAM: czego można się nauczyć?

Oprogramowanie CAD a projektowanie to temat, który Cię interesuje? Co warto wiedzieć? Szkolenia CAD (z ang. Computer Aided Design) to kursy, dzięki którym można nauczyć się obsługi oprogramowania do projektowania wspomaganego komputerowo. CAD to zaś powszechnie stosowana metodologia m.in. w inżynierii mechanicznej, elektrycznej i budowlanej. Jeśli oprogramowanie CAD będzie odpowiednio wdrożone, to inżynierowie będą mieli swobodny dostęp do opracowań technicznych i konstrukcyjnych, które obowiązują w danym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Jak wygląda praca z oprogramowaniem CAD? Najpierw trzeba ustalić ogólną koncepcję produktu, stworzyć trójwymiarowy model. Często trzeba przeprowadzić obliczenia dotyczące wytrzymałości danych elementów. Bardzo ważne są symulacje pracy projektowanego zespołu części (dzięki temu można dowiedzieć się, co należy w razie czego poprawić). Na koniec program CAD generuje rysunki wykonawcze (oraz ewentualnie instrukcję montażu) i modele 3D, które potem są eksportowane do oprogramowania CAM. Szkolenia CAM (z ang. Computer Aided Manufacturing) pozwalają zdobyć niezbędne kwalifikacje w zakresie wytwarzania wspomaganego komputerowo. CAM to system komputerowy, dzięki któremu można zintegrować etapy projektowania i wytwarzania. Na skutek tego np. tokarki są w stanie precyzyjnie wykonać pożądane elementy, które nierzadko cechują się bardzo skomplikowanymi kształtami. Programista CAM (na podstawie modelu 3D) tworzy ścieżki obróbki. Na tej bazie są wykonywane poszczególne ruchy narzędzia zamocowanego w obrabiarce CNC. Dzięki temu można liczyć na wytworzenie przedmiotu, który będzie zgodny z zaprogramowanymi wytycznymi. Szkolenia CAD/CAM to zatem specjalistyczne kursy łączące te dwa zagadnienia. Dzięki nim można nauczyć się projektowania i wytwarzania przy pomocy nowoczesnych technologii.

Dlaczego warto zainwestować czas i pieniądze w kursy CAD/CAM?

Obecnie technologia ma coraz większe znaczenie w rozmaitych branżach. A to powoduje, że znajomość systemów CAD/CAM staje się praktycznie obligatoryjna. m.in. dla inżynierów, projektantów i techników.Dlaczego warto poznać program CAD i CAM i dowiedzieć się więcej o jego możliwościach? Pracujesz w sektorze związanym z tymi zagadnieniami i planujesz podnieść kwalifikacje? W takim razie warto pomyśleć właśnie o kursach CAD/CAM. Zapotrzebowanie na programistów CAD/CAM stale rośnie. Praca na takim stanowisku to nie tylko możliwość wykonywania ciekawych projektów, dobre wynagrodzenie, ale też pewność, że fachowcy – od tego tematu – będą po prostu potrzebni. Ta branża jest po prostu bardzo przyszłościowa!Firmy i przedsiębiorstwa także powinny pomyśleć o wysłaniu swoich pracowników na te szkolenia. To inwestycja, który pozytywnie wpłynie na wydajność i zyski firmy.  Nowoczesne systemy CAD/CAM pozwalają szybko wprowadzić na rynek produkty, które będą cechować się bardzo wysoką jakością i niezawodnością. Jeśli chcesz utrzymać obecnych klientów i systematycznie pozyskiwać nowych, to jest to bardzo ważne.Dzięki znajomości nowoczesnych rozwiązań można wytwarzać – na szeroką skalę – bardzo precyzyjnie obrobione elementy. Co ważne, jednocześnie możesz liczyć na zmniejszenie kosztów (związanych z ich produkcją) i oszczędność czasu.Dzięki zintegrowanym systemom CAD/CAM można zoptymalizować procesy projektowania i wytwarzania. Te rozwiązania pozytywnie wpływają też na eliminację przestojów i awarii. A to wszystko przekłada się na lepszą wydajność, efektywniejsze zużycie materiałów i narzędzi. Osoby (korzystające już z takich rozwiązań) doceniają powtarzalność realizowanych procesów. A to m.in. ułatwia tworzenie nowych, które będą bazować już na sprawdzonych wcześniej rozwiązaniach.

Jak wyglądają szkolenia organizowane przez CAM Technology?  

Chcesz, aby Twoja firma szła z duchem czasu? Kursy CAD/CAM pozwalają zdobyć przydatną wiedzę na temat najnowszych technologii z zakresu projektowania i wytwarzania. Znając oprogramowanie CAD i CAM można wprowadzić zupełnie nowe rozwiązania dla swojej firmy lub właściwie rozwinąć te, które są w tym momencie stosowane.Zapraszamy do skorzystania z kursów CAD/CAM organizowanych przez naszą firmę CAM Technology, która specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowań CAD i CAM od firmy hyperMILL.Jesteśmy elastyczni, ponieważ oferujemy szkolenia stacjonarne (w siedzibie naszej firmy) i wyjazdowe. Jeżeli zatem zależy Ci, abyśmy przyjechali do Twojego podmiotu, to daj nam o tym znać! W ofercie znajduje się pełny pakiet szkoleń z oprogramowania CAM hyperMILL i CAD hyperCAD-S.Dlaczego jeszcze warto nas wybrać?

 • oferujemy indywidualny program szkoleń (dostosowujemy kursy do potrzeb klientów),
 • szkolenia są prowadzone przez zespół doświadczonych inżynierów, którzy mają wiedzę i potrafią ją przekazywać!
 • nasze kursy CAD/CAM są w 100% praktyczne,
 • każdy uczestnik po ukończeniu kursy otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo i zdobyte kwalifikacje,
 • uczestnicy – po ukończeniu kursu – dostają też dostęp do „Panelu Klienta”. Tam znajdują się np.: filmy szkoleniowe, prezentacje i instrukcje PDF,
 • szkolenia odbywają się w grupach maksymalnie 8-osobowych.
 • Masz zamiar dowiedzieć się więcej na temat przeprowadzanych kursów? A może już teraz chcesz zarezerwować miejsce na szkoleniu? Zachęcamy zatem do kontaktu!

  oprogramowanie CAD hyperCAD-S

  Sprawdź zastosowanie oprogramowania CAD/CAM od hyperMILL

  Profesjonalne oprogramowanie CAD/CAM stworzone z myślą o Przemyśle 4.0

  FAQ

  W jakich branżach programy cad i cam znajdują zastosowanie? +
  Program cad i cam znajduje zastosowanie w bardzo szerokim spektrum branż. Zaczynając od przemysłu maszynowego, przez motoryzację, metalurgię, a także energetykę czy aerospace i mold & die.
  Czy firma CAM Technology organizuje szkolenia z systemów cad cam? +
  Tak, organizujemy tematyczne szkolenia, które odbywają się na naszej sali szkoleniowej w Bielsku-Białej. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi terminami na naszej dedykowanej stronie Szkolenia.
  Czy można zamówić szkolenie cad cam w siedzibie firmy? +
  Oferujemy szkolenia wyjazdowe w siedzibie firmy. Podczas kursu pokazujemy praktyczne korzystanie z oprogramowania CAM hyperMILL i CAD hyperCAD. W celu ustalenia szczegółów zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

  Zobacz również

  Wykorzystanie technologii CNC z wsparciem oprogramowania CAM CAD do produkcji drewnianych elementów konstrukcyjnych
  kalendarz

  Wykorzystanie technologii CNC z wsparciem oprogramowania CAM CAD do produkcji drewnianych elementów konstrukcyjnych

  Pogoń za konkurencją i konieczność szybkiego zaspokajania potrzeb rynku oraz optymalizacja kosztów wytwarzania wymuszają nowoczesne podejście do produkcji w każdej firmie.

  Co nowego w hyperMILL 2024?
  kalendarz

  Co nowego w hyperMILL 2024?

  hyperMILL® łączy teraz CAD i CAM pod jedną nazwą (zamiast hyperCAD®-S), konsolidując w ten sposób „CAD dla CAM” na przyszłość.

  Zastosowanie oprogramowania CAD/CAM w tworzeniu materiałów stomatologicznych
  kalendarz

  Zastosowanie oprogramowania CAD/CAM w tworzeniu materiałów stomatologicznych

  Dzięki oprogramowaniu CAD CAM można przede wszystkim przygotować bardzo precyzyjne modele elementów, a następnie przeprowadzać różne analizy i testy