Trudno dziś wyobrazić sobie procesy związanie z projektowaniem i wytwarzaniem większości produktów bez komputerowego wsparcia jakie zapewniają systemy projektowania CAD, systemy wspomagania wytwarzania CAM i  sterowane numerycznie urządzenia CNC. Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania powodują szybki rozwój oprogramowania i sprzętu. Systemy CAD/CAM i maszyny CNC oferują coraz więcej różnorodnych funkcji i możliwości, a jednocześnie wpływają na poprawę szybkości procesów, jakości produktów oraz optymalizację kosztów wytwarzania. Czym wyróżnia się oprogramowanie hyperMILL?

Oprogramowanie CAM hyperMILL

Oprogramowanie CAM hyperMILL to rozwiązanie dla programistów CNC poszukujących profesjonalnego oprogramowania CAM do obróbki 2D, 3D i 5-osiowej. Jest to wszechstronne i elastyczne oprogramowanie CAM przeznaczone dla obrabiarek CNC wykorzystujących przekształcanie modelu cyfrowego w obrabiany element na podstawie wirtualnego modelu podstawowego, w oparciu o technologie produkcji CNC takie, jak frezowanie, toczenie, wiercenie, spawanie, druk 3D, itp.

Dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji jaki oferuje hyperMILL możliwe jest szybkie, niezwykle bezpieczne i bardzo wydajne programowanie obróbki 2D/3D, w 5-osiach i toczenie z frezowaniem, a obsługa programu jest jasna i prosta. hyperMILL wykorzystuje inteligentne strategie obróbki CNC zapewniając optymalizację ścieżek narzędzi i redukując czas obróbki elementów niezależnie od stopnia ich skomplikowania. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom i dodatkowym funkcjom, hyperMILL gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości powierzchni produktu. Kontury są dokładne, a proces ich powstawania bezpieczny. Zaawansowane strategie obróbki dla 2,5D, 3D, HSC, frezowania i zastosowań 5-osiowych oferują najlepsze rozwiązania dla każdej sytuacji obróbczej.

hyperMILL pozwala na pełne wykorzystanie możliwości maszyn CNC, jak również rozmaitych narzędzi kształtnych, co przekłada się na optymalną pracę narzędzi. Jednocześnie umożliwia automatyzację większości procesów od przygotowania danych CAD, przez programowanie CAM dla CNC, aż po symulację obróbki skrawaniem.

Profesjonalne oprogramowanie CAM hyperMILL to mniejsze zużycie narzędzi, skrócenie czasu produkcji oraz eliminacja błędów i kolizji już na etapie generowania kodu NC. Doskonałe uzupełnienie hyperMILL stanowi, przeznaczony do wspomagania prac technologa oprogramowanie CAD hyperCAD-S.

oprogramowanie CAD hyperCAD-S

Sprawdź oprogramowanie CAM dla Przemysłu 4.0

hyperMILL to profesjonalne oprogramowanie CAM

Oprogramowanie CAD hyperCAD-S

System CAD hyperCAD-S to nowy i unikalny system oparty na technologii 64-bitowej przeznaczony dla programistów CAM i umożliwiający wydajną, ekonomiczną i bezpieczną realizację wymagających zadań. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie i przyśpieszenie prac związanych z programowaniem obróbki materiałów, konstruowaniem i tworzeniem opisów technicznych. hyperCAD-S przyspiesza programowanie procesów NC oraz umożliwia eliminację błędów konstrukcyjnych już na etapie projektowania. Dodatkowo jest bardzo łatwy do nauki.

Ponieważ programiści CAM pracują z systemami CAD w odmienny sposób niż projektanci lub inżynierowie, hyperCAD-S oferuje rozwiązania umożliwiające projektowanie modeli 2D/3D pod kątem najbardziej wydajnego programowania i maksymalnej automatyzacji procesów NC.

Oprogramowanie hyperCAD-S oferuje specjalistyczne moduły umożliwiające:

  • określenie dużej ilości płaszczyzn roboczych oraz usuwanie, dodawanie, wybieranie, modyfikowanie, wyświetlanie i ukrywanie ścian, punktów i krzywych, a także zapisywanie wybranych płaszczyzn w wersjach roboczych w celu przeprowadzenia transformacji lub przenoszenie ich do innych plików;
  • modelowanie bezpośrednie zarówno danymi importowanymi jak i danymi zapisanymi w formacie natywnym oraz wybór elementów modelu bryłowego i jego ścian, a także zmiany kształtu i położenia płaszczyzn danej bryły przez przeciągnięcie uchwytów i manipulatorów. Odbywa się to w czasie rzeczywistym;
  • przygotowanie siatki do frezowania NC i do programowania CAM;
  • wiele opcji deformacji wybranej geometrii o określonej specyfikacji, bez względu na to, czy są to krzywe, ściany czy siatki eliminując kosztowne modyfikowanie lokalnych i globalnych obszarów komponentów tradycyjnymi sposobami modelowania.

Zintegrowane systemy CAD/CAM

hyperCAD-S to oprogramowanie idealnie dostosowane do hyperMILL, w pełni skoncentrowane na specyficznych potrzebach programistów CAM. Przełomowa integracja CAD/CAM zapewnia bardziej wydajne modelowanie CAD i nieograniczone programowanie CAM. Oprogramowanie hyperMILL korzysta bezpośrednio z programu hyperCAD-S i jego bezprecedensowego zakresu funkcjonalnego dzięki czemu programiści CAM mogą w pełni wykorzystać możliwości swoich maszyn CNC oraz zaoszczędzić czas w procesach wspomagania wytwarzania i samego wytwarzania.

FAQ

Jakie moduły udostępnia oprogramowanie CAD hyperCAD-S? +
W hyperCAD-S znajdują się różne moduły, aby zaspokoić różne potrzeby użytkowników: Geometric Engine, Solids, Mesh, Deformation, CAD elektrody.
W jakim języku obsługiwane jest oprogramowanie od hyperMill? +
Zarówno program CAM hyperMill jak i CAD hyperCAD-S posiadają interfejs w języku polskim.
Jak wygląda proces wdrożenia systemów cad/cam w firmie? +
Proces zamówienia postprocesora poprzedzony jest wykonaniem modelu maszyny, który dostarcza klient. Gwarantujemy dostosowanie i testowanie oprogramowania CAD/CAM na maszynach klienta.

Zobacz również

Czym się kierować wybierając obrabiarkę do obróbki 5 osiowej?
kalendarz

Czym się kierować wybierając obrabiarkę do obróbki 5 osiowej?

Coraz większą rolę w procesach wytwarzania odgrywają urządzenia do obróbki 5-osiowej. Na czym polega obróbka 5-osiowa i czym należy się kierować przy wyborze obrabiarki 5-osiowej?

Kształcenie umiejętności CAD/CAM – dlaczego warto inwestować w kursy?
kalendarz

Kształcenie umiejętności CAD/CAM – dlaczego warto inwestować w kursy?

Na jakie korzyści mogą liczyć właściwie przeszkoleni pracownicy i firmy, które ich zatrudniają? Dowiedz się także, jak wyglądają kursy CAD/CAM organizowane przez naszą firmę CAM Technology!

Od rysunków 2D do trójwymiarowego modelowania CAD: Ewolucja projektowania dla przemysłu motoryzacyjnego
kalendarz

Od rysunków 2D do trójwymiarowego modelowania CAD: Ewolucja projektowania dla przemysłu motoryzacyjnego

Zastosowanie systemów CAD w przemyśle motoryzacyjnym pozwoliło na lepszą integrację między różnymi dziedzinami inżynierii, takimi jak mechanika, elektronika czy aerodynamika.