Głównym celem oprogramowania CAD/CAM jest przyśpieszenie projektowania i programowania zaawansowanych elementów części maszyn. Ze względu na postęp technologiczny, który wymusza na producentach systemów, wprowadzanie odpowiednich rozwiązań technicznych dla poszczególnych gałęzi przemysłu.

Oprogramowanie CAD dla technologów CAM

Głównym założeniem oprogramowania hyperCAD-S jest ułatwienie i przyśpieszenie pracy technologów przy programowaniu obróbki. Elementy mogą byś szybko dodawane, usuwane, modyfikowane lub ukrywane w zależności od potrzeb programu.  Wszystkie funkcje są specjalnie dostosowane do zadań programistów NC. Oprogramowanie CAD pozwala łatwo tworzyć często wymagane przedłużenia modelu, granice czy ograniczniki w uporządkowany sposób.

Największe zalety oprogramowania CAD

Oprogramowanie CAD charakteryzuje się szeregiem zalet, do których zaliczamy przede wszystkim eliminowanie liczby błędów w projektowaniu i produkcji. To właśnie dzięki nowoczesnemu projektowaniu opartemu na wizualizacjach 3D, możliwe jest wykluczenie ewentualnych nieprawidłowości już na etapie projektowania. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost jakości oferowanych rozwiązań, a także eliminację błędów przy projektowaniu wyrobu, a tym samym zapobiegnięciu niepotrzebnych postojów produkcji. Uzyskanie prototypu w wersji cyfrowej, pozwala również na bieżące wprowadzenie poprawek, dzięki czemu łatwiejsze jest testowanie innowacyjnych rozwiązań.

oprogramowanie CAD hyperCAD-S

Sprawdź oprogramowanie CAD dla przemysłu

hyperCAD-S to profesjonalne oprogramowanie CAD stworzone z myślą o CAM

Szybsze i łatwiejsze projektowanie 3D

Programowanie CAD pozwala na zmniejszenie kosztów wykonania projektu. Dzięki wykonywania projektów w oprogramowaniu CAD, możemy zaoszczędzić sporą ilość czasu w porównaniu do sposobu wykonywania projektów metodą tradycyjną. W dzisiejszych czasach modelowanie 3D staje się niezbędna umiejętnością, szczególnie gdy chcemy rozpocząć tworzenie i produkcję naszych wyrobów.

Pełna dokumentacja projektu 3D

Kolejną zaletą korzystania z nowoczesnego oprogramowania CAD jest również ułatwienie prowadzenia szczegółowej dokumentacji projektowej. Używanie odpowiedniego oprogramowania, nie tylko pozwala na usprawnia pracę nad samym projektem, ale również nad wszystkimi formalnościami związanymi z jego powstawaniem i dokumentowaniem kolejnych etapów pracy.

W jakich branżach sprawdza się oprogramowanie CAD?

Programy CAD, które umożliwiają tworzenie szczegółowych projektów, wizualizację i wykluczanie z nich nieprawidłowości już na etapie modelowania znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu m.in. motoryzacyjnym, lotniczym oraz przemysłowym.

Szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego oprogramowania CAD należy zwrócić na wielofunkcyjność oraz możliwości rozbudowy o kolejne moduły w zależności od modelowania części, które mamy zamiar projektować.

Oprogramowanie inżynierskie hyperCAD-S Elektrody

Jest to oprogramowanie do łatwego i bezpiecznego wytwarzania elektrod, który daje nam możliwość zaprojektowania i zaprogramowania obróbki dzięki modułowi CAM. Procesy elektrodrążenia wgłębnego stosowane są w obszarach ostrych krawędziach i trudnych do frezowania.

Odpowiednie elektrody należy najpierw zaprojektować, następnie zaprogramować, a także ostatecznie obrobić.  hyperCAD®-S Electrode znacznie zmniejsza nakład pracy zarówno na etapie projektowania, jak i programowania CAM. Moduł ten w dużej mierze automatyzuje proces projektowania w oprogramowaniu CAD hyperCAD®-S. Programista wybiera powierzchnie do erodowania w geometrii elementu, a moduł elektrody hyperCAD®-S generuje odpowiednie elektrody bezkolizyjne, w tym przedłużki i wybór uchwytów z biblioteki.

Chciałbyś poznać więcej możliwości oprogramowania CAD hyperCAD-S Elektrody?

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na każde Twoje pytanie odnośnie oprogramowania CAD hyperCAD-S.

Zobacz również

Oprogramowanie CAD CAM od hyperMill – Co wyróżnia nasz produkt na rynku
kalendarz

Oprogramowanie CAD CAM od hyperMill – Co wyróżnia nasz produkt na rynku

Oprogramowanie CAM i CAD hyperMILL to rozwiązanie dla programistów CNC poszukujących profesjonalnego oprogramowania do obróbki 2D, 3D i 5-osiowej.

Czym się kierować wybierając obrabiarkę do obróbki 5 osiowej?
kalendarz

Czym się kierować wybierając obrabiarkę do obróbki 5 osiowej?

Coraz większą rolę w procesach wytwarzania odgrywają urządzenia do obróbki 5-osiowej. Na czym polega obróbka 5-osiowa i czym należy się kierować przy wyborze obrabiarki 5-osiowej?

Kształcenie umiejętności CAD/CAM – dlaczego warto inwestować w kursy?
kalendarz

Kształcenie umiejętności CAD/CAM – dlaczego warto inwestować w kursy?

Na jakie korzyści mogą liczyć właściwie przeszkoleni pracownicy i firmy, które ich zatrudniają? Dowiedz się także, jak wyglądają kursy CAD/CAM organizowane przez naszą firmę CAM Technology!