Oprogramowanie CAM hyperMILL do efektywnej obróbki 3D dla prostych i złożonych komponentów

Użytkownik ma maksymalną swobodę programowania dla 3D. Podczas obróbki 3D, hyperMILL MAXX Machining na podstawie geometrii detalu przypisuje odpowiednie strategie obróbcze. Automatyczne dostosowanie odpowiednich strategii odbywa się na podstawie obliczania ilości ścieżek oraz czasu obróbki.

Dzięki obróbce płaszczyzny 3D możesz szybko zaprogramować jedną lub wiele płaskich powierzchni z pełnym sprawdzeniem kolizji. Wszystkie płaskie powierzchnie są wykrywane automatycznie przy użyciu granicy. Jednak to nie wszystko, oprogramowanie CAM hyperMILL umożliwia również ręczne zdefiniowanie obszarów frezowania poprzez wybór powierzchni. Natomiast, aby jak najszybciej obrabiać płaskie powierzchnie, zastosuj wydajną strategię kieszeni.

Oprogramowanie CAM hyperMILL do obróbki 3D, które maksymalnie zwiększy wydajność maszyn CNC

Funkcje high-performance cutting (HPC) w obróbce hyperMILL MAXX Machining poprawia wydajność. Dzięki dostępnym strategiom obróbki 3D, w tym również strategii obróbki zgrubnej i wykańczającej całkowity czas pracy maszyny skraca się od 50 do nawet 90%. Dodatkowo zużycie narzędzi obróbczych zmniejsza się, a tym samym wydłuża się czas ich żywotności. Tym samym krótszy czas obróbki i większa żywotność maszyn przekłada się na większą wydajność i zmniejszenie kosztów produkcji.

Funkcje do szybkiego skrawania (HSC) spełniają również najwyższe wymagania dotyczące precyzji, jakości powierzchni, a także trwałości narzędzi i dynamiki maszyny. Jest to możliwe, dzięki precyzyjnym ruchom dojazdowym, ruchom spiralnym oraz zaokrąglaniu naroża. To właśnie te cechy przyczyniają się do osiągania wysokich posuwów. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom automatycznego programowania CAM, oprogramowanie hyperMILL oferuje również ogromny potencjał oszczędności czasu w zakresie obróbki 3D.

Korzyści ze strategii frezowania 3D w oprogramowaniu CAM hyperMILL

 • Proste i złożone części są obrabiane z niezwykłą wydajnością
 • Sprawdzanie kolizji z precyzyjnymi ścieżkami narzędzi
 • Szczegółowa symulacja
 • Zoptymalizowane ścieżki HSC i HPC dla zwiększenia wydajności
 • Optymalne strategie podejścia i wycofania dla wszystkich cykli
 • Proste i szybkie programowanie z użyciem dostosowanych funkcji procesu “CPF”

Oprogramowanie CAM hyperMILL i dostępne strategie frezowania dla obróbki 3D

Liczne strategie obróbki zgrubnej i wykańczającej zapewniają wydajną obróbkę 3D. Ścieżki narzędzia są obliczane w celu optymalizacji czasu produkcji. Dzięki automatyzacji programowania, możesz unikać niepotrzebnych i zbędnych ruchów szybkich.

Strategie dla frezowania 3D

 • Obróbka zgrubna
 • Obróbka wykańczająca ze stałym „Z”
 • 3D zoptymalizowana obróbka zgrubna
 • Obróbka wykańczająca
 • 3D cięcie krawędzi
 • 3D obróbka kształtowa na stałym-Z
 • Obróbka ołówkowa
 • Obróbka resztek
 • Dowolna ścieżka frezowania
 • Obróbka ISO
 • 3D obróbka płaszczyzny
 • Obróbka kompletna – wykańczająca
 • Obróbka równoległa
 • Obróbka kompletna kieszeni
 • Obróbka Rework
 • 3D obróbka rowek/żebro

Sprawdź czy oprogramowanie hyperMILL do obróbki 3D jest dla Ciebie

Obróbka zgrubna i wykańczająca 3D w oprogramowaniu CAM hyperMILL

Oprogramowanie CAM hyperMILL pozwala na efektywną, szybką i precyzyjną obróbkę elementów w 3D. Dzięki pełnej automatyzacji programowania skrócisz czas produkcji oraz zmniejszysz zużycie narzędzi. Zdecyduj się na oprogramowanie CAM, które maksymalnie zwiększy wydajność!

Obróbka zgrubna 3D

Proces obróbki zgrubnej ma zastosowanie w początkowej obróbce każdego szczegółu. W tym procesie utworzone zostają ścieżki tylko w tych miejscach, w których znajduje się półfabrykat, to znaczy dokładnie tam gdzie został surowiec do zebrania. W procesie tym określa się całościowe naddatki, istotne jest też to, że na dowolnej powierzchni można wprowadzić indywidualną korektę. Oprogramowanie CAM hyperMILL posiada pełną kontrolę kolizji. Do wyboru jest wiele opcji, które umożliwiają doskonalenie ścieżek jakie wykonuje narzędzie.

Obróbka wykańczająca 3D

Oprogramowanie hyperMILL proponuje pomijając standardowe obróbki, przykładowo wzdłuż X i Y, także wiele różnych strategii do prostej obróbki wieloelementowych obszarów modelu. W wyjątkowych przypadkach strategie te tworząc ścieżki narzędzia uwzględniają optymalizację i dużo łatwiej jest obrobić duże modele. Obróbce podlegają wskazane powierzchnie, granice i zdefiniowane wcześniej pola. Dla wszystkich rodzajów narzędzia aktywna jest kontrola kolizji, a bezpieczeństwo dodatkowo zwiększa wykrywanie kolizji frezów stożkowych oraz uchwytów.

obróbka 3d zgrubna

obróbka 3d wykańczająca

obróbka zgrubna

obróbka wykańczająca

High-Speed Cutting (HSC) w obróbce 3D

Z oprogramowaniem CAM hyperMILL zintegrowane zostały specjalne funkcje High-Speed Cutting HSC mając na celu zapewnienie odpowiedniej precyzji, trwałości narzędzia, jakości powierzchni i dynamicznej wydajności maszyny.

Funkcja High-Speed Cutting wyróżnia się

 • Płynnym dosuwem,
 • Obróbką spiralną,
 • Zaokrągleniem promieni naroża,
 • Płynnym zagłębieniem,
 • Unikaniem pełnych cięć.

High-Speed Cutting HSC obróbka 3d oprogramowanie cam do obróbki 3d

Oprogramowanie CAM hyperMILL do obróbki żeber

Obróbkę 3D żeber w oprogramowaniu hyperMILL stworzono do programowania ujemnych kształtów żeber. Gdy żebra są obrabiane, rowki do frezowania wykrywane są w automatyczny sposób wraz ze stromymi obszarami i powierzchniami dna, które są obrobione oddzielnie.

Oprogramowanie CAM dla 3D ma za zadanie wybrać odpowiednią strategię obróbki zgrubnej na podstawie sytuacji geometrycznej, aby całkowicie obrabiać sąsiadujące obszary. Cykl ten obsługuje narzędzia stożkowe i stożkowo wzmocnione.

obróbka żeber w 3D przez maszyny CNC z oprogramowaniem CAM hyperMILL

Zoptymalizowana obróbka resztek w hyperMILL do obróbki 3D

Jest to cykl, w którym tworzone są zoptymalizowane ścieżki High-Speed Cutting do obróbki resztek. W początkowej obróbce zgrubnej obszary materiału resztkowego obliczane są bardzo szybko, biorąc pod uwagę materiał wyjściowy i minimalną wartość materiału określoną przez użytkownika. Opierając się o pozostały materiał, zwiększony posuw daje gwarancję wydajnej obróbki.

Zoptymalizowana obróbka resztek

Obróbkę 3D ze wszystkimi jej strategiami można zastosować do indeksowania wieloosiowego ze stałym kątem narzędzia

W trakcie tego procesu orientacja obróbki definiowana jest za pomocą układu. Łatwe definiowanie a także zarządzanie układami ułatwia korzystającemu z oprogramowania w operacjach programowanie z nachyloną czwartą i piątą osią. Użytkownik ma możliwość w prosty sposób tworzyć programy dla wielu elementów w przeróżnych orientacjach, mocowanych w jednym oprzyrządowaniu, a to wszystko dzięki przekształceniom w programach NC. Każdy ruch przejazdowy narzędzia jest monitorowany pod kątem kolizji i doskonalony dla zwiększenia wydajności procesu.

strategie 3d w obróbce 5-osiowej

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie od CAM Technology

Ikona

Intuicyjny interfejs w j. polskim

Ikona

Możliwość przetestowania oprogramowania przez 3 miesiące

Ikona

Wieczysta licencja

Ikona

Roczne wsparcie techniczne

Ikona

Instalacja i wdrożenie oprogramowania u klienta

Poznaj możliwości oprogramowania CAM hyperMILL dla obróbki 3D

Skontaktuj się z nami

  Zobacz dostępne rozwiązania

  oprogramowanie cam 2d

  Oprogramowanie CAM dla obróbki 2D i 2,5D

  + dowiedz się więcej
  oprogramowanie CAM do obróbki w 5 osiach

  Oprogramowanie CAM dla obróbki 5-osi

  + dowiedz się więcej
  obróbka specjalna cam oprogramowanie

  Oprogramowanie CAM dla obróbki specjalnej

  + dowiedz się więcej
  oprogramowanie CAM do toczenia i frezowania

  Oprogramowanie CAM dla obróbki tokarskiej

  + dowiedz się więcej