Oprogramowanie CAM do obróbki specjalnej hyperMILL MAXX Machining

Maksymalna swoboda programowania dla 2D, 3D i w 5-osiach. Optymalne warunki skrawania w połączeniu z dużym krokiem „Z” zapewniają niezwykle wydajną obróbkę kieszeni i rowków w 2D. Podczas obróbki 3D, hyperMILL MAXX na podstawie geometrii detalu przypisuje odpowiednie strategie obróbcze. Automatyczne dostosowanie odpowiednich strategii odbywa się na podstawie obliczania ilości ścieżek oraz czasu obróbki. Dzięki modułowi HPC dla 5-osi trochoidalne ścieżki mogą być odwzorowywane na powierzchniach zakrzywionych detali w unikalny sposób.

Obszar zastosowania oprogramowanie CAM do obróbki specjalnej hyperMILL MAXX Machining

Pakiet maszynowy hyperMILL MAXX Machining składa się z trzech oddzielnych modułów:

 • do wysokowydajnego wiercenia,
 • do obróbki zgrubnej,
 • a także do obróbki wykańczającej.

Pakiet hyperMILL MAXX Machining gwarantuje maksymalną wydajność dla każdego zastosowania obróbki! Dedykowany jest w takich obszarach zastosowania, jak:

 • Motoryzacja,
 • Elektrotechnika,
 • Produkcja narzędzi i form,
 • Obróbka w produkcji,
 • Sporty motorowe,
 • Aerospace.

Korzyści oprogramowanie CAM do obróbki specjalnej hyperMILL MAXX Machining

Podczas produkcji prędkość jest najważniejsza! To właśnie dzięki skróceniu czasu obróbki, możemy zmniejszyć koszty, a to jest właśnie kluczowy element zachowania pozycji na rynku. hyperMILL MAXX Machining pozwoli Tobie na skrócenie czasu obróbki nawet do 90%.

hyperMILL MAXX Machining to oprogramowanie CAM do obróbki specjalnej, które jest:

 • Przyjazny dla narzędzi,
 • Wysoce wydajne,
 • Zapewni doskonałe powierzchnie,
 • Łatwy do zaprogramowania.

Wiercenie 5X – obróbka specjalna MAXXimum Drilling od hyperMILL MAXX Machining

Jak usunąć jak najwięcej materiału z okrągłej kieszeni w efektywny i przyjazny dla narzędzia sposób?

Odpowiedź jest prosta: 5-osiowe wiercenie spiralne – poznaj moduł hyperMILL MAXX do obróbki specjalnej, dzięki któremu 5-osiowe wiercenie spiralne staje się tak proste, jak spiralne frezowanie z przechyleniem.

Nie wymaga wstępnego wiercenia – ta strategia jest doskonała do wykonywania początkowego otwarcia kieszeni podczas obróbki zgrubnej głębokich ubytków. Usunięcie materiału z okrągłych kieszeni jest szczególnie skuteczne, a to wszystko przy niewielkim obciążeniu frezu.

Korzyści z 5-osiowego wiercenia spiralnego

 • Szybkie i wydajne zagłębianie, szczególnie w przypadku trudnych przedmiotów
 • Doskonały do otwierania głębokich wnęk za pomocą dużych głowic frezujących
 • Wstępne wiercenie nie jest konieczne
 • Przyjazne dla narzędzi
 • Bezpieczne usuwanie wiórów, nawet w głębokich otworach
 • Proste programowanie
 • Nadaje się również do narzędzi które nie posiadają ostrzy czołowych

hyperMILL MAXX Machining to technologia, która zapewnia największą możliwą wydajność usuwania materiału przy najkrótszym czasie produkcji

Moduł do obróbki zgrubnej w hyperMILL MAXX Machining oferuje unikalne rozwiązania dla wysokowydajnego skrawania (HFC) oraz wysokowydajnego skrawania (HPC) z ruchem spiralnym i trochoidalnym narzędzi.

Kieszeń adaptacyjna w obróbce specjalnej CAM

Technologia kieszeni adaptacyjnej w obróbce specjalnej CAM pozwala w  znaczący sposób zoptymalizować czas samej obróbki z jednoczesnym wydłużeniem żywotności narzędzi. Jest to możliwe dzięki systemowi, który analizuje kształt kieszeni lub bryły, a następnie maksymalnie upraszcza ruchy obróbcze obrabiarki CNC. Skutkuje to optymalnym wykorzystaniem dynamiki maszyny i znaczącym skróceniem czasu obróbki.

obróbka specjalna CAM kieszeni adaptacyjnej przez obrabiarkę CNC kieszeń adaptacyjna w obróbce specjalnej CAM

 

Wysokowydajne toczenie w obróbce specjalnej CAM

Większa prędkość, większa produktywność i większa niezawodność procesu – oto kluczowe zalety tego pakietu. Było to możliwe dzięki zastosowaniu z powodzeniem sprawdzonej koncepcji frezowania trochoidalnego do toczenia, dzięki temu poświęcisz mniej czasu na toczenie.

wysokowydajne toczenie w obróbce specjalnej CAM przez obrabiarkę CNC wysokowydajne toczenie w obróbce specjalnej CAM

 

Wysokowydajne frezowanie w obróbce specjalnej CAM

Pakiet ten jest szczególnie wydajny, ponieważ wysokie prędkości skrawania i posuwy zapewniają wyjątkowo szybką obróbkę. Operacje frezowania 2,5D, 3D i 5-osiowego mogą być wykonywane łatwo i szybko. Dzięki płynnej 5-cio osiowej obróbce można ją bez problemu stosować również na zakrzywionych powierzchniach.

wysokowydajne frezowanie w obróbce specjalnej CAM przez obrabiarkę CNC wysokowydajne frezowanie w obróbce specjalnej CAM

Obróbka wykańczająca MAXXimum Finishing w nowej odsłonie hyperMILL MAXX Machining

hyperMILL MAXX Machining to moduł wykańczający, który imponuje przełomowymi innowacjami w zakresie półwykańczania i wykańczania przy użyciu frezów baryłkowych i płytek do toczenia rollfeed. Duże promienie skrawania zapewniają oszczędność czasu nawet do 90%!

OPEN MIND jest jednym z pierwszych producentów CAM, który zbadał, w jaki sposób można wykorzystać specjalne frezy do poprawy 5-osiowej obróbki. Badania badawczo-rozwojowe zaowocował wysokowydajnymi strategiami obróbki płaszczyzn wykańczających, a także wszelkich powierzchni ciągłych, jak również powierzchni przy użyciu różnych typów frezów baryłkowych.

Ogromną oszczędność czasu do 90% osiągnięto dzięki specjalnej geometrii skrawania narzędzi i odpowiednim strategiom CAM. Nawet podczas toczenia, duży promień cięcia jest wykorzystywany do znacznego zwiększenia wydajności.

Frezowanie wykańczające z wykorzystaniem oprogramowania CAM hyperMILL MAXX Machining w obróbce specjalnej

hyperMILL MAXX Machining to oprogramowanie CAM o doskonałej wydajność w szerokim zakresie zastosowań. Geometria narzędzi frezów baryłkowych umożliwia różnorodne zastosowania, a hyperMILL MAXX Machining w pełni wykorzystuje swoje innowacyjne strategie do wysokowydajnej obróbki powierzchni o dowolnych kształtach, płaszczyzn i pryzmatycznych powierzchni.

Toczenie wykańczające w obróbce specjalnej

Firma OPEN MIND wspólnie z Vandurit opracowała strategię obróbki płytek do toczenia rollFEED w celu jak najlepszego wykorzystania tych narzędzi. Oznacza to, że również podczas toczenia można w krótkim czasie uzyskać bardzo wysoką jakość powierzchni.

obróbka wykańczająca z wykorzystaniem oprogramowania CAM do obróbki specjalnej dla obrabiarek CNC toczenie w obróbce wykańczającej z wykorzystaniem oprogramowania cam do obróbki specjalnej dla obrabiarek CMC

Sprawdź czy oprogramowanie hyperMILL do obróbki specjalnej jest dla Ciebie

MAXXimum prędkości – Technologia Kieszeni Adaptacyjnej zapewnia dodatkowe korzyści w szerokim zakresie zastosowań w obróbce specjalnej CAM

Strategie zoptymalizowanych kieszeni i wysoce precyzyjne ścieżki narzędzia do zastosowania frezów o wysokim posuwie pozwala na zmaksymalizowanie prędkości w technologii kieszeni adaptacyjnych, dzięki zastosowaniu hyperMILL MAXX Machining. 

Funkcja ta optymalnie pasuje do kieszeni w obszarze, który ma być obrobiony. Oznacza to, że jak największa część powierzchni jest obrabiana za pomocą liniowych ruchów maszyny. Obróbka może być wykonywana jako kieszeń lub jako kieszeń w połączeniu z konturowo-równoległymi ścieżkami narzędzia. Szczególnie w przypadku dużych kieszeni, obróbka frezem z dużym posuwem i późniejsza obróbka spoczynkowa odbywa się szybciej niż zgrubna obróbka konturowo-równoległa całej kieszeni.

Korzyści obróbki zgrubnej kieszeni adaptacyjnych

 • Skrócony czas obróbki,
 • Generacja liniowych ścieżek narzędziowych ,
 • Potencjał narzędzi jest w pełni wykorzystany,
 • Zoptymalizowana obróbka zwłaszcza przy zastosowaniu frezów z dużym posuwem,
 • Łatwe programowanie.

Cechy charakterystyczne obróbki specjalnej CAM

 • Automatyczne tworzenie liniowych ścieżek narzędziowych dla maksymalnych posuwów,
 • Zoptymalizowana obróbka zwłaszcza przy zastosowaniu frezów z dużym posuwem,
 • Geometria ostrza narzędzi frezarskich jest w pełni uwzględniona w systemie CAM,
 • Prosta obsługa

MAXXimum wydajności, niezawodności procesu i oszczędności czasu w obróbce specjalnej elementów toczonych, dzięki oprogramowaniu CAM

W tym przypadku sprawdzona koncepcja frezowania trochoidalnego została z powodzeniem zastosowana do obróbki zgrubnej wszystkich elementów toczonych, dzięki hyperMILL MAXX Machining.

Dzięki obróbce hyperMILL MAXX Machining można w łatwy i szybki sposób zastosować koncepcję frezowania trochoidalnego na toczonych elementach. Ścieżki łączące poszczególne ścieżki narzędzia, jak również ich podchodzenie i ruchy wciągania są perfekcyjnie dopasowane do danego zastosowania obróbczego przez obrabiarkę CNC. Dzięki temu nie tylko znacznie skraca się czas obróbki, ale także znacznie zwiększa się trwałość narzędzia. Jednorodne ruchy maszyny zmniejszają obciążenie poszczególnych osi obrabiarki CNC, a tym samym żywotność narzędzi zostaje wydłużona, a tym samym koszty produkcyjne zredukowane.

Ścieżki narzędziowe dla trochoidów w obróbce specjalnej w oprogramowaniu CAM

Inteligentne algorytmy hyperMILL MAXX Machining obliczają ścieżki narzędzia, które odpowiadają kształtowi trochoidalnemu. Poszczególne ścieżki są perfekcyjnie połączone, a dzięki temu ruchy podejścia i cofania są optymalnie zharmonizowane. To właśnie dzięki takiej optymalizacji, hyperMILL MAXX Machining zapewnia maksymalną prędkość w zgrubnej obróbce elementów toczonych.

Strategia wejścia obróbki zgrubnej dla elementów toczonych

Obróbka zgrubna elementów toczonych odbywa się w jednolitym kierunku lub w układzie zygzakowatym. Wejście odbywa się w ruchu liniowym lub po rampie. W zależności od przypadku obróbki specjalnej CAM, a dzięki temu płytki są zawsze w pełni wykorzystywane.

Cechy charakterystyczne obróbki specjalnej elementów toczonych

 • Zwiększona niezawodność procesu,
 • Zwiększona wydajność,
 • Wysoki stopień usuwania materiału,
 • Proste programowanie,
 • Zmniejszona liczba potrzebnych narzędzi,
 • Obróbka przyjazna dla narzędzi,
 • Wykorzystuje sprawdzoną technologię HPC z Celeritive™

MAXXimum wydajności i prędkości w obróbce zgrubnej dla elementów skrawanych

hyperMILL MAXX Machining oferuje doskonałe rozwiązania dla wysokowydajnego skrawania (HPC) z wykorzystaniem ruchów spiralnych i trochoidalnych narzędzi. Oprogramowanie CAM do obróbki specjalnej hyperMILL MAXX Machining to optymalne ścieżki frezowania, maksymalne usuwanie materiału i najkrótszy możliwy czas produkcji.

Moduł zgrubny dla obrabiarek CNC to potężny pakiet do generowania spiralnych i trochoidalnych ścieżek narzędziowych. Rewelacyjna wydajność usuwania materiału podczas obróbki specjalnej pozwala na wyjątkowo krótki czas pracy maszyn CNC. Równocześnie zmniejsza się naprężenie narzędzia i obrabiarki CNC. Dodatkową zaletą jest maksymalna swoboda programowania dla zadań w obróbce 2.5D, 3D lub 5-osiowej. Wszechstronny 5-osiowy pakiet HPC umożliwia mapowanie ścieżek o kształcie spiralnym i trochoidalnym do zakrzywionych powierzchni elementów.

obróbka specjalna CNC wysokowydajne skrawanie CAm

MAXXimum żywotności narzędzia w obróbce specjalnej CAM

Obróbka hyperMILL MAXX zapobiega pełnym cięciom, a dzięki temu zmniejszone zostają naprężenia na narzędziu. Takie rozwiązanie wydłuża jego żywotność narzędzi do obróbki CNC, co jest szczególnie istotne przy obróbce twardszych i trudnoskrawalnych materiałów.

“Żywotność narzędzi poprawiła się o 500%. Dlatego wierzymy we wszystko, co jest związane z obróbką hyperMILL MAXX Machining. Jest to najlepsza droga idąca do przodu!”

Roland Mascke, programista CNC w Werkzeugbau Gebr. Kemmerich GmbH & Co. KG

Inteligentna regulacja prędkości posuwu narzędzia i MAXXimum wydajności w usuwaniu materiału

Specjalne zautomatyzowane funkcje analizują lokalne warunki komponentów – owijanie i praca z prędkością wokół krawędzi – prędkości posuwu wzdłuż ścieżki narzędzia są regulowane automatycznie.

hyperMILL MAXX Machining pozwala programiście CNC na określenie minimalnych i maksymalnych posuwów dla różnych sytuacji obróbczych, między innymi: podczas podejścia, wgłębienia i dla rzeczywistej obróbki na płaszczyźnie.

MAXXimum skrócenia czasu obróbki zgrubnej dla elementów skrawanych

hyperMILL MAXX Obróbka skrawaniem znacznie skraca czas frezowania w porównaniu do konwencjonalnej obróbki zgrubnej. Inteligentny podział na spiralne i trochoidalne ścieżki narzędzia pozwala na obróbkę dużych ilości materiału.

Inteligentny podział obróbki specjalnej CAM

Oprogramowanie CAM hyperMILL MAXX Machining automatycznie rozpoznaje sytuację obróbki specjalnej z różnymi płaszczyznami i optymalnie dostosowuje się do niej. Materiał jest usuwany z maksymalną głębokością skokową. Pozostały materiał jest następnie usuwany od dołu do góry w określonych krokach pośrednich.

Cechy charakterystyczne wysokowydajnego frezowania z oprogramowaniem CAM hyperMILL MAXX Machining

 • Spiralne i trochoidalne ścieżki narzędziowe do symultanicznej obróbki 2.5D, 3D i 5-osiowej,
 • Inteligentna regulacja prędkości posuwu,
 • Szybkie pozycjonowanie w trybie szybkim,
 • Zapobiega się pełnym cięciom i nagłym zmianom kierunku.
 • Inteligentny podział cięć podczas obróbki 3D,
 • Duża ilość usuwanego materiału, również w przypadku twardych przedmiotów obrabianych,
 • Pełna kontrola parametrów obróbki,
 • Wykorzystuje sprawdzoną technologię HPC z Celeritive™

Narzędzia bryłkowe w obróbce wykańczającej – innowacyjna technologia narzędziowa dla obrabiarek numerycznych, czyli MAXXimum wydajności

Przez wiele lat technologia wykończenia powierzchni uważana była za rozwiązaną. Nie przeszkadzało nam to jednak w znalezieniu nowych sposobów na przyspieszenie tego czasochłonnego procesu. Rezultat był wart zachodu, opracowaliśmy nowy rodzaj frezów w połączeniu z bardzo efektywnymi strategiami obróbki wykańczającej. 

Frez stożkowy baryłkowy reprezentuje zupełnie nowy typ geometrii narzędzia, który został opracowany przez OPEN MIND. Przy zastosowaniu konwencjonalnych frezów baryłkowych możliwe są tylko średnie promienie od 50 mm do 100 mm. Nasze podejście działa jednak przy promieniach 1.000 mm i większych. Pozwala to na uzyskanie dużych przyrostów kroku przy zachowaniu tej samej jakości powierzchni. Zalety baryłki stożkowej można wykorzystać tylko przy użyciu wysokowydajnego systemu CAM, takiego jak hyperMILL MAXX Machining. Jego innowacyjna technologia 5-osiowa nie stawia praktycznie żadnych ograniczeń w obróbce.

Dynamiczna kontrola punktu kontaktowego w obróbce specjalnej CAM

hyperMILL MAXX Machining jest w stanie w pełni automatycznie sterować punktem styku podczas obróbki. Kąt nachylenia frezu jest stale zmieniany. Wynik mówi sam za siebie: bezpieczna obróbka całej powierzchni i równomierne wykorzystanie promienia skrawania.

kontakt narzędzia bryłkowego z materiałem podczas obróbki specjalnej CAM  porównanie jakości powierzchni po obróbce wykańczającej w obróbce specjalnej dla obrabiarek CAM

Testowana jakość powierzchni po obróbce wykańczającej hyperMILL MAXX Machining

W porównaniu do obróbki frezami kulkowymi, teoretyczna wysokość chropowatości nie zmienia się znacząco przy większych przyrostach kroku. Zostało to udowodnione w rzeczywistych zastosowaniach przy użyciu metod testowania powierzchni. Powierzchnia referencyjna została poddana obróbce przy użyciu frezu kulowego o promieniu 3 mm oraz frezu baryłkowego o promieniu 350 mm. Podczas gdy jakość obu powierzchni była prawie taka sama, czas obróbki został skrócony o 90 procent przy użyciu frezu baryłkowego.

Proste zarządzanie narzędziami w oprogramowaniu CAM hyperMILL MAXX Machining

Każdy frez baryłkowy może być parametrycznie zdefiniowany w hyperMILL MAXX Machining. Nie jest konieczne tworzenie dowolnych geometrii ostrzy skrawających ani projektowanie narzędzia do frezowania w oparciu o kontury 2D. Proste zarządzanie narzędziami i system CAM, który mapuje frezy kształtowe w 100 procentach, zapewniają bezpieczne i niezawodne użycie tych narzędzi.

narzędzia bryłkowe wykorzystywane do obróbki specjalnej w oprogramowaniu CAM dla obrabiarek CNC

MAXXimum wzrostu wydajności w zakresie wykończenia obrabianych elementów w maszynach CNC

hyperMILL MAXX Machining do wykańczania frezami kształtowymi zapewnia strategie, które nie wyznaczają prawie żadnych granic dla obróbki. Oszczędność czasu do 90%, to stawia wydajność hyperMILL MAXX Machining w ścisłej czołówce programów CAM dla obrabiarek numerycznych.

Nasz innowacyjny moduł wykańczania charakteryzuje się doskonałymi powierzchniami, które powstają w bardzo krótkim czasie. Innowacyjne strategie obróbki płaszczyzn, powierzchni o dowolnej krzywiźnie i pryzmatycznych narożach ułatwiają bardzo wydajną obróbkę końcową. W porównaniu z konwencjonalnymi metodami, przy połączeniu metody z frezem stożkowym można uzyskać oszczędność czasu nawet do 90%. Inteligentne zautomatyzowane funkcje zapewniają optymalną orientację i dopasowanie narzędzia. Dodatkowo, trudno dostępne miejsca mogą być łatwo obrabiane.

Styczna obróbka płaszczyzn – wysokowydajne wykończenie w obróbce specjalnej

Ta strategia obróbki wykańczającej została zaprojektowana specjalnie do obróbki płaskich powierzchni w obszarach ścian i dna. Dla programistów CNC dostępne są dwa rodzaje obróbki wykańczającej. Przy zastosowaniu obróbki indeksowanej, powierzchnia jest obrabiana w różnych orientacjach w określonych obszarach. Przy obróbce symultanicznej, cała powierzchnia jest obrabiana jednocześnie. Aktywne unikanie kolizji i stale zmieniający się kąt nachylenie narzędzia oznacza, że nawet trudno dostępne powierzchnie mogą być obrabiane w sposób niezawodny.

Styczna obróbka płaszczyzn - wysokowydajne wykończenie w obróbce specjalnej 

 

Obróbka styczna powierzchni w obróbce wykańczającej dla obrabiarek CNC

Obróbka styczna powierzchni to najlepsza strategia dla perfekcyjnej obróbki powierzchni o dowolnym stopniu ciągłej krzywizny! hyperMILL MAXX Machining w pełni zautomatyzowany sposób tworzy ścieżki dla narzędzia, aby zapewnić efektywną obróbkę jedno- i wielopłaszczyznową. Inteligentne algorytmy oprogramowania CAM zapewniają, że narzędzie zawsze pochyla się optymalnie nad punktem styku frezu. Dzięki temu możliwa jest bezpieczna obróbka całej powierzchni i równomierne wykorzystanie promienia skrawania.

Obróbka styczna powierzchni w obróbce wykańczającej dla obrabiarek CNC  

 

Pryzmatyczna obróbka naroży w obróbce wykańczającej dla obrabiarek numerycznych

Pryzmatyczna obróbka naroży jest nową metodą wydajnej obróbki wykańczającej. Ekstremalnie duże prędkości posuwu narzędzia, można osiągnąć dzięki ruchowi przebijającego i ciągnącego. Podobnie jak w przypadku frezów z dużym posuwem, stosuje się frezy stożkowe baryłkowe. Strategia ta automatycznie oblicza wymagane nachylenie i punkt styku frezu kształtowego. Pozwala to na osiągnięcie wysokiej jakości przejść między różnymi powierzchniami.

Strategie obróbki wykańczającej w oprogramowaniu CAM do obróbki specjalnej

Dla obróbki płaszczyzn stycznych dostępne są następujące strategie obróbki:

 1. Obróbka powierzchni czołowej
 2. Obróbka powierzchni czołowej z ograniczeniem
 3. Obróbka graniczna

strategie obróbki dla obróbki płaszczyzn stycznych w obróbce wykańczającej dla obróbki specjalnej CAM

 

Obróbka indeksowana w oprogramowaniu CAM do obróbki specjalnej

Powierzchnia czołowa jest obrabiana z różnymi orientacjami w określonych obszarach. Wysoka jakość powierzchni pomiędzy orientacjami jest osiągana dzięki zdefiniowanemu nakładaniu się.

Obróbka indeksowana powierzchni czołowych w oprogramowaniu CAM do obróbki specjalnej

 

Obróbka symultaniczna – wysokowydajne wykończenie w obróbce specjalnej

Cała powierzchnia czołowa poddawana jest jednoczesnej obróbce 5-osiowej. Równoczesna obróbka 5-osiowa jest szczególnie efektywna w przypadku maszyn dynamicznych.

Obróbka symultaniczna - wysokowydajne wykończenie w obróbce specjalnej

 

Obróbka dna – Wysokowydajne wykończenie w obróbce specjalnej

Powierzchnie dolne z podcięciami i obszarami krawędzi wysokich ścian lub dna kieszeni mogą być optymalnie obrobione przy użyciu strategii dla stożkowych frezów kształtowych.

Obróbka dna - Wysokowydajne wykończenie w obróbce specjalnej 

 

Automatyczne unikanie kolizji – oprogramowanie CAM do obróbki specjalnej

W obszarach kolizji narzędzie odchyla się do góry od punktu styku lub kąta prowadzącego.

Automatyczne unikanie kolizji - oprogramowanie CAM do obróbki specjalnej

 

Obróbka narzędziami kształtowymi – oprogramowanie CAM do obróbki specjalnej

Narzędzia kształtowe wykorzystują odcinek obwodu, co pozwala na uzyskanie bardzo dużych promieni. Na przykład, kompaktowa konstrukcja narzędzi pozwala na uzyskanie promienia cięcia 500 mm.

Rodzaje:

 • General barrel cutter,
 • Tangential barrel cutter,
 • Conical barrel cutter

Obróbka narzędziami kształtowymi - oprogramowanie CAM do obróbki specjalnej

MAXXimum wydajności toczenia – wysokowydajne wykończenie w obróbce specjalnej

Współpraca dla osiągnięcia wysokiej wydajności: Wspólnie z Vandurit firma OPEN MIND opracowała strategię CAM, która jest idealnie dopasowana do innowacyjnego procesu toczenia rollfeed. Zastosowanie tych płytek o szczególnie dużych promieniach powoduje znaczną oszczędność czasu.

Dzięki nowym płytką do toczenia rollfeed z posuwem tocznym firmy Vandurit i doskonale dostosowanej strategii toczenia hyperMILL rollfeed można w krótkim czasie uzyskać nieskazitelne kontury detalu. Tym, co sprawia, że ta metoda toczenia jest tak sprytna, jest sposób, w jaki krawędź tnąca narzędzia zwija się z powierzchnią detalu – która może mieć dowolny kontur. Duże promienie na płytce, od 17 do 19 mm, pozwalają na znacznie większy posuw i większą prędkość skrawania niż w przypadku konwencjonalnych płytek i zapewniają wolną od skrętów powierzchnię gotową.

Płytki wymienne rollfeed

Czasami mniej znaczy więcej.

Do obróbki wykańczającej potrzebne są tylko dwie geometrie płytek  rollfeed. Płytka T jest odpowiednia do obróbki do trzech stron detalu; płytka X pozwala na obróbkę do dwóch stron detalu.

Perfekcyjna jakość powierzchni pomimo wysokiej prędkości posuwu

Płytki wymienne rollfeed osiągają znacznie lepszą jakość powierzchni niż konwencjonalne płytki o promieniu 0,4 mm lub 0,8 mm, szczególnie przy dużych posuwach. Ulepszone warunki skrawania wydłużają również żywotność narzędzi z posuwem rollfeed o 300-500 procent.

Cechy charakterystyczne:

 • Wysoce wydajny proces,
 • Generuje doskonałe powierzchnie wolne od skrętów,
 • Łatwe do zaprogramowania,
 • Mniej zmian narzędzi,
 • Podcięcia mogą być zintegrowane z ruchem tocznym,
 • Wydłużenie żywotności narzędzia o 300-500%

Obszar zastosowań wysokowydajnego wykończenia w obróbce specjalnej

 • Wszystkie materiały mogą być obrabiane,
 • Możliwość zastosowania dowolnego materiału skrawającego na płytki do toczenia,
 • Nadaje się do obróbki wewnętrznej i zewnętrznej,
 • Różnorodne zastosowania: do płaskich poziomów, powierzchni cylindrycznych, wypukłych i wklęsłych oraz do nachylenia i rowków

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie od CAM Technology

Ikona

Intuicyjny interfejs w j. polskim

Ikona

Możliwość przetestowania oprogramowania przez 3 miesiące

Ikona

Wieczysta licencja

Ikona

Roczne wsparcie techniczne

Ikona

Instalacja i wdrożenie oprogramowania u klienta

Poznaj możliwości oprogramowania CAM hyperMILL do obróbki specjalnej

Skontaktuj się z nami

  Zobacz dostępne rozwiązania

  oprogramowanie cam 2d

  Oprogramowanie CAM dla 2d i 2,5D

  + dowiedz się więcej
  oprogramowanie cam 3D

  Oprogramowanie CAM dla obróbki 3D

  + dowiedz się więcej
  oprogramowanie CAM do obróbki w 5 osiach

  Oprogramowanie CAM dla obróbki 5-osi

  + dowiedz się więcej
  oprogramowanie CAM do toczenia i frezowania

  Oprogramowanie CAM dla obróbki tokarskiej

  + dowiedz się więcej