Oprogramowanie CAM  jako idealne narzędzie do produkcji wspomaganej komputerowo.
W dzisiejszych czasach dokładna, terminowa produkcja komponentów wytwarzanych z użyciem maszyn CNC jest niezwykle istotnym elementem biznesowym. Złożoność oraz skomplikowanie wykonywanych detali jest na coraz wyższym poziomie a jednocześnie czas dostawy wyrobu gotowego jest coraz krótszy. Czynniki takie niejednokrotnie wywołują problemy wąskiego gardła w procesie programowania maszyn. Co gdyby Procesy programowania CAM mogły by zostać skutecznie poddane zautomatyzowaniu? Oprogramowanie CAM OPEN MIND hyperMILL wielokrotnie i z powodzeniem wdrożyło projekty automatyzacji do wielu firm, przez co zaobserwowano zdecydowane usprawnienie ich działania.

Co zyskujemy dzięki automatyzacji programowania CAM?

Dobrym punktem wyjścia dla automatycznego programowania CAM są cechy podobne komponentów. Powtarzające się elementy takie jak kształty, wymiary, materiały czy też zastosowane procesy produkcyjne dają duże możliwości pod kątem zautomatyzowania całego procesu programowania. Proces automatycznego programowania CAM z zastosowaniem rozwiązania hyperMILL, może polegać na inteligentnym rozpoznaniu cech komponentu, takich jak: otwory, kieszenie lub procesy, które są wielokrotnie stosowane z uwzględnieniem istotnych informacji które system rozpoznał. Rozwiązania automatyzacyjne pomagają zaoszczędzić czas. Programowanie jest znacznie szybsze, a przy okazji zmniejsza się także liczba wykonywanych błędów ludzkich.

oprogramowanie CAD hyperCAD-S

Sprawdź oprogramowanie CAM dla Przemysłu 4.0

hyperMILL to profesjonalne oprogramowanie CAM

Dzięki automatyzacji CAM łatwiej jest zadbać o standardy produkcji oraz dostosować system do powstających zmian. Oprogramowanie ułatwia pracę, ponieważ nie wymaga specjalistycznej wiedzy do programowania maszyn CNC, dzięki czemu łatwiej jest zaprogramować maszynę i wdrożyć produkcję skomplikowanych części i elementów. Może być to pomocne w momencie, gdy doświadczony programista nie współpracuje już z firmą, oraz w przypadku gdy nowi pracownicy przygotowują się do opanowania procedur firmowych, jak również obsługi nowego oprogramowania.

Pełne i częściowo zautomatyzowane programowanie CAM

Do opanowania technik automatyzacji hyperMILL niewymagana jest znajomość specjalistycznych języków programowania. Dzięki wbudowanemu w program konfiguratorowi, tworzenie odpowiednich szablonów jest niezwykle proste i intuicyjne. Oprogramowanie hyperMILL, daje możliwości pełnej i częściowej automatyzacji całego procesu tworzenia programu NC włącznie z inteligentnym doborem narzędzi i parametrów. To OPEN MIND Technology jest twórcą rozwiązania automatyzacyjnego, na którego bazie sprytnie wykorzystaliśmy istniejącą wiedzę produkcyjną. Zadania programistyczne mogą zostać łatwo uproszczone przez procesy, które przebiegają automatycznie w tle. Programiści CAM korzystają bezpośrednio z prostego, wygodnego i oszczędzającego czas przepływu pracy.  W wielu projektach automatyzacji realizowanych z powodzeniem na całym świecie OPEN MIND jest w stanie zmniejszyć ilość wymaganej pracy programistycznej nawet o 90 procent. Ważną rolę odgrywają tu bardzo łatwe w obsłudze kreatory programowania.

Czy oprogramowanie CAM sprawdzi się na dłuższy okres ?

Wybierając ten system, nie należy kierować się tylko aktualną gamą produktów firmy. Jak wiemy, przyszłość może pokazać zapotrzebowanie na inne urządzenia lub produkty. Oprogramowanie CAM jest na tyle innowacyjne, że bez problemu nadąży za zmianami. Program jest na tyle uniwersalny, że można go stosować do różnych rodzajów i marek maszyn CNC. Nie jest dedykowanym programem do konkretnej marki maszyn CNC czy do konkretnego modelu. Dodatkowo wysoka jakość systemu zapewni mu długi czas wydajności i użytkowania.

Zobacz również

Wykorzystanie technologii CNC z wsparciem oprogramowania CAM CAD do produkcji drewnianych elementów konstrukcyjnych
kalendarz

Wykorzystanie technologii CNC z wsparciem oprogramowania CAM CAD do produkcji drewnianych elementów konstrukcyjnych

Pogoń za konkurencją i konieczność szybkiego zaspokajania potrzeb rynku oraz optymalizacja kosztów wytwarzania wymuszają nowoczesne podejście do produkcji w każdej firmie.

Co nowego w hyperMILL 2024?
kalendarz

Co nowego w hyperMILL 2024?

hyperMILL® łączy teraz CAD i CAM pod jedną nazwą (zamiast hyperCAD®-S), konsolidując w ten sposób „CAD dla CAM” na przyszłość.

Zastosowanie oprogramowania CAD/CAM w tworzeniu materiałów stomatologicznych
kalendarz

Zastosowanie oprogramowania CAD/CAM w tworzeniu materiałów stomatologicznych

Dzięki oprogramowaniu CAD CAM można przede wszystkim przygotować bardzo precyzyjne modele elementów, a następnie przeprowadzać różne analizy i testy